KOA Speer RK73B1JTTD753J
Res Thick Film 0603 75K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für KOA Speer RK73B1JTTD753J herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 2 Jahren
TME
Farnell
Garrett
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+2.91%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
75 kΩ
75 kΩ
75 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0603JR-0775KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 75kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603JR-1375KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 75000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 68kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von KOA Speer RK73B1JTTD753J, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 75000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 75kOhms ±200ppm/C
Res, 75K, 5%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD753J
SMD Resistor 0603 75KΩ ±5% 1/10W ±200ppm/℃