Yageo Group T520A156M010ATE080
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15uF, Surface Mount, 1206
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group T520A156M010ATE080 herunter.
IHS
Datasheet46 SeitenVor 2 Jahren
Farnell
Electro Sonic
TME
3-Monats-Trend:
+24.54%
SnapEDA
Fußabdruck
Stock
25,275
Capacitance
15 µF
15 µF
15 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 mΩ
200 mΩ
200 mΩ
Leakage Current
15 µA
15 µA
Dissipation Factor
8 %
10 %
10 %
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2006-01-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Verwandte Teile
Panasonic12TPC15M
15UF SMD SOLID POLYMER TANTALUM CAPACITOR, 12.5 V DC +/-20%, POSCAP SERIES
Cap Tant Solid 15uF 6.3V T CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.2mm) SMD 3528-12 0.1 Ohm 105°C T/R
Yageo GroupT491C156M010AT
Cap Tant Solid 15uF 10V C CASE 20%( 6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.8 Ohm 125C Automotive T/R
KYOCERA AVXTAJC156M010RNJ
Cap Tant Solid 15uF 10V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 125°C T/R
Panasonic25TQC15MYFB
Panasonic 25TQC15MYFB - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Yageo GroupT491C156M016AT
Cap Tant Solid 15uF 16V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.6 Ohm 125C T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group T520A156M010ATE080, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap Tant Polymer 15uF 10VDC A CASE 20%( 3.2 X 1.6 X 1.6mm) Inward L SMD 3216-18 0.08 Ohm 105C T/R
TANT CAP, 15UF, 10V, 1.2A, A SIZE, 1206 ROHS COMPLIANT: YES
15¦ÌF 2000h@ 105¡ãC ¡À20% 10V 80m¦¸@ 100kHz 1206 3.2mm*1.6mm*1.8mm