Yageo Group T494C335M035AT
Cap Tant Solid 3.3uF 35V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 0.8 Ohm 125C Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group T494C335M035AT herunter.
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.91%
Stock
5,702
Capacitance
3.3 µF
3.3 µF
3.3 µF
Case/Package
2312
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
800 mΩ
2 Ω
2 Ω
Leakage Current
1.2 µA
1.2 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Lieferkette
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2001-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupT491C335M035AT
Cap Tant Solid 3.3uF 35V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 2 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJC335M035RNJ
Cap Tant Solid 3.3uF 35V C CASE 20%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 2.5 Ohm 125C T/R
Surface Mount Tantalum Capacitor, 3.3 uF, 35 V, ± 20%, -55 °C, 125 °C, 2312 [6032-28 Metric]
Yageo GroupT491C335M025AT
Cap Tant Solid 3.3uF 25V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 2.5 Ohm 125C Automotive T/R
KYOCERA AVXTAJC335M025RNJ
Cap Tant Solid 3.3uF 25V C CASE 20%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 2.8 Ohm 125C T/R
CAP TANT 3.3UF 20% 25V 2312 / 3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2312 (6032 Metric) 2.3Ohm
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group T494C335M035AT, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3.3uF, Surface Mount, 2312
CAP, 3.3UF, 35V, TANT, CASE C; Capacitance: 3.3µF; Voltage Rating: 35V; Tantalum Capacitor Case: 2412 [6032 Metric]; Product Range: T494 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Tempera
Capacitor Tant, 3.3Uf, 35V; Capacitance:3.3Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitor Case/Package:2412 [6032 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Esr:0.8Ohm; Manufacturer Size Code:C; Failure Rate:-; Ripple Current:371Ma; Product Length:6Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet T494C335M035AT