Yageo Group T494C226M010AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount, 2312
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group T494C226M010AT herunter.
IHS
Datasheet22 SeitenVor 2 Jahren
Upverter
Farnell
HQonline
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-25.39%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
Stock
10,857
Capacitance
22 µF
22 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
400 mΩ
345 mΩ
Leakage Current
2.2 µA
2.2 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
Lieferkette
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2001-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupT491C226K010AT
Cap Tant Solid 22uF 10V C CASE 10%( 6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.6 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJC226K010RNJ
Cap Tant Solid 22uF 10V C CASE 10%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 1.8 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C226M010AT
Cap Tant Solid 22uF 10V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 1.8 Ohm 125°C T/R
CAP TANT 22UF 20% 10V 2312 / 22 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2312 (6032 Metric) 1.5Ohm
Cap Tant Solid 22uF 10V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 0.4 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT494C226K010AT
22UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10 V DC +/-10%, T494 SERIES
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group T494C226M010AT, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Tantalum Capacitors - Solid SMD 10V 22uF 2312 20% ESR=400 mOhms
CAP, 22UF, 10V, TANT, CASE C; Capacitance: 22µF; Voltage Rating: 10V; Tantalum Capacitor Case: 2412 [6032 Metric]; Product Range: T494 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperatu
Tantalum Capacitor, 22Uf, 10V, Full Reel; Capacitance:22Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitor Case/Package:2312 [6032 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Esr:0.4Ohm; Manufacturer Size Code:C; Failure Rate:-; Ripple Current:524Ma Rohs Compliant: Yes |Kemet T494C226M010AT