Yageo Group T140D227K015AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 10% +Tol, 10% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group T140D227K015AS herunter.
IHS
Datasheet13 SeitenVor 2 Jahren
_legacy Avnet
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
12,892
Authorized Distributors
2
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Through Hole
Case/Package
Metal
Metal
Voltage Rating (DC)
15 V
15 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
500 mΩ
Leakage Current
20 µA
20 µA
Dissipation Factor
8 %
8 %
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.20
Introduction Date2001-09-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupM39003/03-0241
Cap Tant Solid 220uF 15V 10% (8.92 X 19.96mm) Axial (0.1%FR) 0.5 Ohm 125C Bulk
Yageo GroupM39003/01-2985
220UF 10V 10% D S-FR
220UF 10V 20% D P-FR
Cap Tant Solid 220uF 10V 10% (8.92 X 19.96mm) Axial (0.1%FR) 0.055 Ohm 125C
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
Cap Tant Solid 220uF 10V 10% (8.92 X 19.96mm) Axial (1%FR) T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group T140D227K015AS, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
220.uf 15.0V Rohs Compliant: No |Kemet T140D227K015AS