Yageo Group T110D107M020AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group T110D107M020AS herunter.
IHS
Datasheet26 SeitenVor 2 Jahren
Farnell
_legacy Avnet
Sierra IC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-41.94%
Stock
63,990
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Voltage Rating (DC)
20 V
20 V
20 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mΩ
600 mΩ
600 mΩ
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.20
Introduction Date1999-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupT110D107K020AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Cap Tant Solid 100uF 20V 20% (7.11 X 13.97mm) Axial 125°C Ammo Pack
Cap Tant Solid 100uF 20V 20% (7.11 X 13.97mm) Axial 125°C T/R
Yageo GroupT110D107K020AT
Cap Tant Solid 100uF 20V 10% (8.92 X 19.96mm) Axial 0.6 Ohm 125C Bulk
100UF THT SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 20 VDC +/-10%, 150D SERIES
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 100uF 20volts 10% S case Axial
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group T110D107M020AS, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Tantalum electrolytic capacitor/axial 100uF 20VDC
Axial T110 20V 100muF ±20% 0.351Diax0.786L 8.92mmx19.96mm
100.uf 20.0V Rohs Compliant: No |Kemet T110D107M020AS
100¦ÌF ¡À20% 20V 600m¦¸ ,D8.9xL20mm 19.96mm*19.96mm
T110D107M020AS, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 100UF, 20V, TANT, AXIAL; Capacitance: 100µF; Voltage Rating: 20V; Product Range: T110 Series, MIL-PRF-39003; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Lead Spacing: -; Operating Temperature Min: -55°