Yageo Group C124K103K1X5CA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group C124K103K1X5CA herunter.
IHS
Datasheet1 SeiteVor 7 Jahren
Newark
Arrow Electronics
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
148
Authorized Distributors
2
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Molded
Axial
Axial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.40
Introduction Date2000-07-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupC052T103K1X5CR
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% Radial 5.08mm (0.01%FR) Bulk
Yageo GroupC056T103K1X5CR
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% Radial 5.08mm (0.01%FR) 125°C Bulk
Yageo GroupC052T103K1X5CP
Molded Radial Ceramic Capacitors C052T 0.01uF 100volts X7R 10%
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group C124K103K1X5CA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
C124K103K1X5CA, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
.01UF 100V 10%
Capacitor Ceramic 0.01Uf 100V, X7R, 10%, Axial; Capacitance:0.01Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Dielectric Characteristic:X7R; Lead Spacing:-; Capacitor Case/Package:Axial Leadedrohs Compliant: No |Kemet C124K103K1X5CA