Yageo Group C0805X473K5RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.047uF X7R 0805 10% AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group C0805X473K5RACAUTO herunter.
IHS
Datasheet23 SeitenVor 2 Jahren
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-65.23%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
57,478
Authorized Distributors
5
Capacitance
47 nF
47 nF
47 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
800 µm
800 µm
Lieferkette
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-09-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupC0805C473K5RACTU
50V 47nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS