Yageo Group C0603C562J5RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 5600pF 0603 X7R 5% AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group C0603C562J5RACAUTO herunter.
IHS
Datasheet26 SeitenVor 2 Jahren
Upverter
Electro Sonic
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-2.62%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
37,206
Authorized Distributors
5
Capacitance
5.6 nF
5.6 nF
Dielectric
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
Height
800 µm
800 µm
Lieferkette
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group C0603C562J5RACAUTO, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0056uF, Surface Mount, 0603
0603 ceramic capacitor 30ppm/C 5.6nF 50V
CAP, AEC-Q200, 5600PF, 50V, MLCC, 0603; Capacitance: 5600pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: AEC-Q200 C Series; Opera