Yageo Group C056T104K5X5CM
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group C056T104K5X5CM herunter.
IHS
Datasheet19 SeitenVor 10 Jahren
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+350%
Stock
2,912
Authorized Distributors
2
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
4.83 mm
4.83 mm
4.83 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2000-07-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupCDR33BX104AKUR
Cap Ceramic 0.1uF 50V BX 10% Pad SMD 1210 (0.01%FR) 125C Bulk
Yageo GroupCDR04BX104AKWR
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, BX, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 1812
Yageo GroupCK06BX104K
Multilayer Ceramic Capacitor, C062 Series, 0.1 - F, - 10%, X7R, 100 V, Radial Leaded
CAP ARRAY 0.1UF 16V X7R 0612 / 0.1µF Isolated Capacitor 4 Array 16 V X7R 1206 (3216 Metric)
KYOCERA AVXW3A4YC104KAT2A
Cap Ceramic Array 0.1uF 16V X7R 10% 0612 SMD 4 Capacitor 125°C Paper T/R/Embossed T/R
KYOCERA AVXW3A4YC104K4T2A
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group C056T104K5X5CM, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap Ceramic 0.1uF 50V BX 10% Radial 5.08mm (1%FR) 125C Bulk
Molded CERAMIC CAPACITOR C(SIZE)T 50V 100nF 10% 15% ppm/C
Cap, Mlcc, X7R, 0.1Uf, 50V, Radial; Capacitance:0.1Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Dielectric Characteristic:X7R; Lead Spacing:5.08Mm; Capacitor Case/Package:Radial Leaded Rohs Compliant: No |Kemet C056T104K5X5CM