Yageo Group C0402C270J5GACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 27pF C0G 0402 5% AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group C0402C270J5GACAUTO herunter.
IHS
Datasheet18 SeitenVor 2 Jahren
Upverter
Farnell
element14 APAC
3-Monats-Trend:
-27.37%
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Capacitance
27 pF
27 pF
27 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Lieferkette
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Samsung Electro-MechanicsCL05C270JB5NNNC
50V 27pF C0G 卤5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 27pF NP0 ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0402 27 pF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
TAIYO YUDENUMK105CG270JV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (Temperature compensating type), 50V, 27 pF, 0402, C0G/CG, RoHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group C0402C270J5GACAUTO, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap Ceramic 27pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125C T/R Automotive AEC-Q200
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 2.7e-05uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 27pF 50V C0G 5% SMD 0402 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
Cap, Mlcc, Aec-Q200, C0G, 27Pf, 50V, 0402; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance:27Pf; Voltage Rating:50V; Capacitance Tolerance: 5%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:C Series; Packaging:Each; Rohs Compliant: Yes |Kemet C0402C270J5GACAUTO