ITT / Cannon KPT02E20-16PX
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 16 POS Solder ST Box Mount 16 Terminal 1 Port
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für ITT / Cannon KPT02E20-16PX herunter.
IHS
Datasheet1 SeiteVor 6 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
Stock
34
Authorized Distributors
4
Gender
Male
Male
Number of Positions
16
Mount
Box, Flanges, Panel
Panel
Current Rating
13 A
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Verwandte Teile
Amphenol IndustrialPT02E-20-16P(025)
Amphenol IndustrialPT02P-20-16P
AmphenolPT02W20-16P
MIL Series Connector, 16 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
ITT / CannonKPT00E20-16P
Amphenol IndustrialPT05A-20-16P
MIL Series Connector, 16 Contact(s), Aluminium Alloy, Male, Solder Terminal, Plug
ITT / CannonKPT02A20-16P
Beschreibungen
Beschreibungen von ITT / Cannon KPT02E20-16PX, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CIRCULAR CONNECTOR, COMMERCIAL, PIN RECEPTACLE, KPT SERIES
Bayonet Lock,Male Pins,Receptacle 16pin Aluminum Alloy 13A
Kpt 16C 16#16 Pin Recp |Itt Cannon KPT02E20-16PX