ITT / Cannon KPT02E16-26S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 26 POS Solder ST Box Mount 26 Terminal 1 Port
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für ITT / Cannon KPT02E16-26S herunter.
IHS
Datasheet1 SeiteVor 4 Jahren
Master Electronics
3-Monats-Trend:
-48.00%
Stock
1,156
Authorized Distributors
6
Gender
Female
Female
Number of Positions
26
Solder
Solder, Soldering
Solder, Soldering
Voltage Rating
850 V
600 V
600 V
Current Rating
7.5 A
5 A
5 A
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
ITT / CannonKPT02E1626P
Amphenol IndustrialPT02P-16-26S
MIL Series Connector, 26 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
MIL Series Connector, 26 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Beschreibungen
Beschreibungen von ITT / Cannon KPT02E16-26S, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CIRCULAR METAL COMMERCIAL BOX MOUNT SOCKET 16, SOLDER CUP, KPT SERIES
26 Socket - Solder Contacts Panel Mount Receptacle Quick Connect/Bayonet Coupling
Kpt 26C 26#20 Skt Recp Rohs Compliant: No |Itt Cannon KPT02E16-26S
ITT Cannon 26 KPT, , 7.5A, 600 V ,850 V , 16
ITT Cannon KPT02E16-26S MIL規格丸型コネクタ
RS APAC
CONN RCPT FMALE 26POS SOLDER CUP