ITT / Cannon KPT02E14-15SY
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 15 POS Solder ST Box Mount 15 Terminal 1 Port
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für ITT / Cannon KPT02E14-15SY herunter.
IHS
Datasheet1 SeiteVor 6 Jahren
Newark
Farnell
3-Monats-Trend:
-78.45%
Stock
9,794
Authorized Distributors
5
Gender
Female
Female
Number of Positions
15
Mount
Box, Flanges, Panel
Box
Current Rating
13 A
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Amphenol IndustrialPT02E-14-15S(025)
MIL Series Connector, 15 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT05A-14-15S
Amphenol IndustrialPT05E-14-15S
MIL Series Connector, 15 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT00E-14-15S(SR)
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 15 POS Solder ST Wall Mount 15 Terminal 1 Port
Beschreibungen
Beschreibungen von ITT / Cannon KPT02E14-15SY, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Circular Connector, Receptacle, Size 14, 15 Position, Box; Rango De Producto:Mil-C-26482 Series I (Vg95328); Género:Receptáculo Eléctrico; Núm. De Contactos:15; Contacto, Género:Hembra; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable |Itt Cannon KPT02E14-15SY