ITT / Cannon KPT02E12-10PY
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 10 POS Solder ST Box Mount 10 Terminal 1 Port
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für ITT / Cannon KPT02E12-10PY herunter.
IHS
Datasheet1 SeiteVor 6 Jahren
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
9,335
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
10
Mount
Box, Flanges, Panel
Box, Flanges, Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
Current Rating
7.5 A
7.5 A
7.5 A
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Amphenol IndustrialPT02A-12-10P(023)
MIL Series Connector, 10 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT02E-12-10P(025)
Amphenol IndustrialPT02A-12-10P(025)
Connector MIL-DTL-26482 Circular PIN 10 Position Solder Straight Box Mount 10 Terminal 1 Port
ITT / CannonKPT02A12-10PX
ITT / CannonKPT02A12-10PY
ITT / CannonKPT02A12-10P
Beschreibungen
Beschreibungen von ITT / Cannon KPT02E12-10PY, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
26482 - Style Series I & Mil Battery |Itt Cannon KPT02E12-10PY
CIRCULAR METAL COMMERCIAL BOX MOUNT PIN 12, SOLDER CUP, KPT SERIES
Bayonet Lock,Male Pins,Receptacle 10pin Aluminum Alloy 7.5A , , 25.8mm*26.6mm