Infineon TC1793F512F270EFABKXUMA2
MCU 32-bit TriCore RISC 4MB Flash 3.3V/5V 416-Pin BGA T/R Automotive AEC-Q100
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Infineon TC1793F512F270EFABKXUMA2 herunter.
SHENGYU ELECTRONICS
Datasheet189 SeitenVor 12 Jahren
IHS
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-100%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginSouth Korea
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.a.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.25
Introduction Date2012-12-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
MCU 32-bit TC11xx TriCore RISC 4096KB Flash 1.5V/2.5V/3.3V/5V 416-Pin BGA
NXP SemiconductorsMPC5534MZQ80
NXP 32-bit MCU, Power Arch core, 1MB Flash, 80MHz, -40/+125degC, Automotive Grade, PBGA 324
STMicroelectronicsSPC564A80B4CFAR
MCU 32-bit SPC564A80x e200z4 RISC 4MB Flash 1.2V/3.3V/5V 324-Pin P-BGA T/R
NXP SemiconductorsMPC5553MVR132
Freescale 32-bit MCU, Power Arch, 1.5MB Flash, 132MHz, -40/+125degC, Automotive Grade, PBGA 416
NXP SemiconductorsMPC5553MZP132
Beschreibungen
STM8S Series 4 MB Flash 288 kB RAM 270 MHz 32-Bit Microcontroller - BGA-416
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, 270MHz, CMOS, PBGA416
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 416BGA / TriCore™ series Microcontroller IC 32-Bit Single-Core 270MHz 4MB (4M x 8) FLASH PG-BGA-416
The TC1793 is one of three premium derivatives of the AUDO MAX family. It’s 270MHz award-winning TriCoreTM CPU provides high-end microcontroller performance combined with sophisticated DSP capabilities and dedicated safety features.