Infineon IPD78CN10NGATMA1
Trans MOSFET N-CH 100V 13A Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Infineon IPD78CN10NGATMA1 herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 12 Jahren
_legacy Avnet
iiiC
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-7.34%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Fußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginGermany, Malaysia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-02-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2016-04-30
LTD Date2016-10-31
Verwandte Teile
InfineonIRFR3910PBF
Transistor MOSFET N Channel 100 Volt 16 Amp 3-Pin 2+ Tab Dpak
MOSFET, Power;N-Ch;VDSS 100V;RDS(ON) 0.115Ohm;ID 16A;D-Pak (TO-252AA);PD 79W
N-Channel Power MOSFET, Logic Level, QFET®, 80 V, 12.9 A, 100 mΩ, DPAK
MOSFET N-CH 80V 12.9A DPAK
Diodes Inc.DMN10H170SK3-13
Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 7.5A; 0.16ohm; 17W; -55+150 deg.C; SMD; TO252(DPAK)
Beschreibungen
Beschreibungen von Infineon IPD78CN10NGATMA1, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Power Field-Effect Transistor, 13A I(D), 100V, 0.078ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
Infineon's 100 V OptiMOS™ power MOSFETs offer superior solutions for high efficiency, high power-density SMPS. Compared to the next best technology this family achieves a reduction of 30% in both RDS(on) and FOM (figure of merit).