Infineon IPA086N10N3GXKSA1
Transistor, Optimos 3 Power Mosfet, N-channel, Normal Level, 100V, 8.6MOHM, 45A
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Infineon IPA086N10N3GXKSA1 herunter.
Upverter
Datasheet9 SeitenVor 15 Jahren
IHS
element14 APAC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-10.46%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Fußabdruck
Herunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-07-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
InfineonIRF3710PBF
Transistor MOSFET N Channel 100 Volt 57 Amp 3-Pin 3+ Tab TO-220AB
Trans MOSFET N-CH 100V 58A 3-Pin TO-220 Tube
100V, N-Ch, 15.7 mΩ max, Automotive MOSFET, TO-220, OptiMOS™-T, PG-TO220-3, RoHS
NXP SemiconductorsBUK7528-100A,127
Trans MOSFET N-CH 100V 47A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
Power Field-Effect Transistor, 50A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
Transistor HUF75639P3 N-Channel Power MOSFET 100Volt 56A TO-220AB
Beschreibungen
Beschreibungen von Infineon IPA086N10N3GXKSA1, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Trans MOSFET N-CH 100V 45A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP
45 A 100 V 0.0086 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET TO-220AB
Power Field-Effect Transistor, 45A I(D), 100V, 0.0086ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Infineon's 100V OptiMOS™ power MOSFETs offer superior solutions for high efficiency, high power-density SMPS, PG-TO220-3, RoHS
Infineon SCT
MOSFET, N-CH, 100V, 45A, TO-220FP-3; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 45A; Drain Source Voltage Vds: 100V; On Resistance Rds(on): 0.0075ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 2.7
Infineon's 100 V OptiMOS™ power MOSFETs offer superior solutions for high efficiency, high power-density SMPS. Compared to the next best technology this family achieves a reduction of 30% in both RDS(on) and FOM (figure of merit).