Infineon BSF030NE2LQXUMA1
Trans Mosfet N-ch 25V 24A 6-PIN Wdson T/r
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Infineon BSF030NE2LQXUMA1 herunter.
IHS
Datasheet13 SeitenVor 14 Jahren
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-05-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-07-15
LTD Date2023-12-15
Verwandte Teile
Power MOSFET, N Channel, 25 V, 100 A, 0.002 ohm, TDSON, Surface Mount
onsemiFDMS7560S
N-Channel 25 V 30 A 0.00145 ohm SMT PowerTrench SyncFET Mosfet Power 56
onsemiFDMS7578
N-Channel Power Trench® MOSFET 25V, 60A, 5.8mΩ
InfineonIRF8252PBF
2.5W(Ta) 20V 2.35V@ 100¦ÌA 53nC@ 4.5 V 1N 25V 2.7m¦¸@ 25A,10V 25A 5.305nF@13V SOIC-8
Trans MOSFET N-CH 25V 23A 8-Pin TSDSON EP T/R
onsemiFDMS7676
Single N-Channel 30 V 2.5 W 44 nC Silicon Surface Mount Mosfet - POWER 56-8
Beschreibungen
Beschreibungen von Infineon BSF030NE2LQXUMA1, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Power Field-Effect Transistor, 75A I(D), 25V, 0.0041ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
MOSFET N-Ch 24A 25V OptiMOS WDSON6
RS APAC
BSF030NE2LQ Infineon Technologies
With the OptiMOS™ 25V product family, Infineon sets new standards in power density and energy efficiency for discrete power MOSFETs and system in package. Ultra low gate and output charge, together with lowest on-state resistance in small footprint packages, make OptiMOS™ 25V the best choice for the demanding requirements of voltage regulator solutions in servers, datacom and telecom applications. Available in halfbridge configuration (power stage 5x6).
MOSFET, N-CH, 25V, 75A, WDSON-2; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 75A; Drain Source Voltage Vds: 25V; On Resistance Rds(on): 0.0025ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 2V; Powe