Honeywell AML24GBE2AA02
Switch Rocker (ON) None ON SPDT Quick Connect/Solder Rocker
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Honeywell AML24GBE2AA02 herunter.
Sager Electronics
Datasheet75 SeitenVor 6 Jahren
Datasheet75 SeitenVor 6 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 28 Jahren
IHS
Master Electronics
JRH Electronics
Agility
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Lieferkette
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.40
Introduction Date2014-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Verwandte Teile
HoneywellAML24EBA2AA05
ROCKER SWITCH, SPDT, 3 POSITION, SILVERCONTACTS, RECTANGULAR, ON-OFF-ON
HoneywellAML24EBA2AA01
Rocker Switch, SPDT, Momentary, Solder/quick Connect Terminal, Rocker Actuator, Panel Mount
HoneywellAML24GBA2AA05
Switch Rocker (ON) OFF (ON) SPDT Quick Connect/Solder Rocker
TE Connectivity1571988-3
Switch Rocker ON None ON SPDT PC Pins Small Rocker 5A 120VAC 28VDC
Beschreibungen
Beschreibungen von Honeywell AML24GBE2AA02, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Rocker Switch, SPDT, Momentary, 2A, 24VDC, Solder/quick Connect Terminal, Rocker Actuator, Panel Mount
Illuminated Rocker Switches SPDT 2POS 28V 2LAMP RECT.ROCKER SW
Single Pole Double Throw (SPDT) 24V 125V Rocker Switches ROHS
AML24 Series Rocker Switch, SPDT, 2 position, Silver Contacts, 0.110 in x 0.020 in (Solder or Quick-Connect), 2 Lamp Circuits, Rectangle, Snap-in Panel Electronic control rectangular rocker switch housings. Available with one or two lamps or nonlighted displays. Housings have black paddles and bezels. Terminals are 0.110 in by 0.020 in, or 0.025 in by 0.025 in with silver or gold contacts. Switches have two or three position operating action, with one circuit on and one circuit off in extreme operating position. Rocker operators ordered separately.