HIROSE ELECTRIC HIF3BA-34D-2.54C
Headers & Wire Housings 34P IDC RIBB CBL CON HOUSING CRIMP WIRE
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für HIROSE ELECTRIC HIF3BA-34D-2.54C herunter.
IHS
Datasheet1 SeiteVor 7 Jahren
Sager Electronics
Hirose SCT
Lieferkette
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date1995-11-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-02-28
LTD Date2021-08-31
Verwandte Teile
HIROSE ELECTRICHIF3BA-30D-2.54C
Ribbon Cable Connector Compliant with MIL-C-83503 Standard, -55 ℃ to 85 ℃, RoHS
HIROSE ELECTRICHIF3BA-26D-2.54C
HIROSE ELECTRICHIF3BA-40D-2.54C
Conn IDC Connector SKT 40 POS 2.54mm IDT RA Side Entry Cable Mount Box
TE Connectivity / AMP7-1437539-7
Connector DIP Socket 24 Position 2.54mm Solder Straight Through Hole Tube
Amphenol Communications Solutions66956-017
Conn Socket Strip SKT 34 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Tube
Beschreibungen
Hirose SCT
Conn Housing SKT 34 POS 2.54mm Crimp ST Cable Mount
CONN HOUSING, RCPT, 34POS, 2ROW, 2.54MM
Receptacle 2 34pin Female Socket , 47.75mm*6mm
Board Connector, 34 Contact(s), 2 Row(s), Female, 0.1 inch Pitch, Crimp Terminal, Locking, Black Insulator, Socket
CONN HOUSING, RCPT, 34POS, 2ROW, 2.54MM; Pitch Spacing: 2.54mm; No. of Contacts: 34Contacts; Gender: Receptacle; Product Range: HIF3B Series; Contact Termination Type: -; No. of Rows: 2Rows; Contact Plating: -; Contact Material: -; SVHC: No SVHC (12-Jan-2017)