HIROSE ELECTRIC DF14-8S-1.25C
[SignalBee™]1.25mm Pitch Super Low Profile Crimping Connector, -35 ℃ to 85 ℃, RoHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für HIROSE ELECTRIC DF14-8S-1.25C herunter.
IHS
Datasheet15 SeitenVor 5 Jahren
element14 APAC
Hirose SCT
Sager Electronics
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
3DHerunterladen
TraceParts
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2001-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-06-30
LTD Date2022-10-31
Verwandte Teile
Connector Housing, ZH Series, 8 Position, 1.50mm, 32-26 AWG, 50V, Free hanging, Crimp, Natural
-25℃~+85℃ 1mm 1x8P SH 8 1 Without a buckle P=1mm Housings (Wire To Board / Wire To Wire ) ROHS
Connector Housing, ZH Series, 3 Position, 1.50mm, 32-26 AWG, 50V, Free hanging, Crimp, Natural
Connector Housing, Pico-SPOX 87439 Series, Receptacle, 6 Ways, 1.5 mm, 87421 Crimp Terminal
Conn Housing F 5 POS 1.5mm Crimp ST Cable Mount Natural Pico-SPOX™ Bag
TE Connectivity215079-6
CONN RCPT 6POS 0.1 TIN PCB / 6 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin
Beschreibungen
Beschreibungen von HIROSE ELECTRIC DF14-8S-1.25C, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Hirose SCT
[Signalbee ] 1.25Mm Pitch Super Low Profile Crimping Connectors |Hirose(Hrs) DF14-8S-1.25C
CONN RCPT HSG 8POS 1.25MM / 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Beige 0.049" (1.25mm)
Conn Housing RCP 8 POS 1.25mm Crimp ST Cable Mount Beige Bag
Board Connector, 8 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.049 inch Pitch, Crimp Terminal, Locking, Beige Insulator, Socket
Headers & Wire Housings 1.25MM SNG ROW SKT 8 P HOUSING
Receptacle 1 8pin Female Socket , 11.95mm*2.3mm*2.3mm