Harwin M22-2032005
Board Connector, 20 Contact(S), 1 Row(S), Male, Right Angle, 0.079 Inch Pitch, Solder Terminal,
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Harwin M22-2032005 herunter.
IHS
Datasheet1 SeiteVor 6 Jahren
Newark
element14 APAC
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+75.20%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Connector, Header, 20Pos, 1Row, 2Mm Rohs Compliant: Yes |Harwin M22-2012005
Conn Unshrouded Header HDR 20 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Bag
TE Connectivity / AMP1-2041145-4
Headers & Wire Housings HPI 2.0mm CONN. R/A DIP 14P
2.00mm Pitch MicroBlade Wire-to-Board Header, Right-Angle, 15 Circuits
16pin 2.54mm 1 Breakaway,Header,Push-Pull 4A 380nm 40.64mm*10.41mm
Beschreibungen
Beschreibungen von Harwin M22-2032005, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Conn Unshrouded Header M 20 POS 2mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Bulk/Loose
Connector, Header, 20Pos, 1Row, 2Mm Rohs Compliant: Yes |Harwin M22-2032005
HEADER, RIGHT ANGLE, 1ROW, 20WAY; Pitch Spacing:2mm; No. of Contacts:20Contacts; Gender:Header; Product Range:M22 Series; Contact Termination Type:Through Hole; No. of Rows:1Rows; Contact Plating:Gold Plated Contacts; Contact Material:Phosphor Bronze; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); Approval Category:UL 94V-0; Colour:Black; Contact Resistance:20mohm; Current Rating:2A; Current per Contact Max:2A; Flammability Rating:UL94V-0; Insulation Resistance:10000Mohm; Material:Glass Filled Polyester; No. of Mating Cycles:50; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-40°C; Voltage Rating VAC:250V; Working Voltage:250V