Harwin M22-2012005
Connector, Header, 20Pos, 1Row, 2Mm Rohs Compliant: Yes |Harwin M22-2012005
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Harwin M22-2012005 herunter.
TME
Datasheet1 SeiteVor 7 Jahren
Newark
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+2.87%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Conn Unshrouded Header HDR 20 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Bag
Board Connector, 18 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, 0.079 inch Pitch, Solder Terminal, Black Insulator, Receptacle
Board Connector, 20 Contact(S), 1 Row(S), Male, Right Angle, 0.079 Inch Pitch, Solder Terminal,
Amphenol Communications Solutions68000-220HLF
Conn Unshrouded Header HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole BergStik® Bulk
Amphenol Communications Solutions68001-220HLF
Conn Unshrouded Header HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole BergStik
Conn Unshrouded Header HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Harwin M22-2012005, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Conn Unshrouded Header HDR 20 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Bulk/Loose
Board Connector, 20 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, 0.079 inch Pitch, Solder Terminal, Black Insulator, Receptacle
2.00mm (0.079) Pitch SIL Vertical 3.5mm PC Tail Pin Header, 3.5mm mating pin height, gold, 20 contacts"
Headers&Wire Housings 20 SIL VERT PIN HDR GOLD
Header, SIL, vertical, 20 way, 2mm pitch
20 POS. MALE SIL VERT THRB. CO
HEADER, VERTICAL, 1ROW, 20WAY; Pitch Spacing:2mm; No. of Contacts:20Contacts; Gender:Header; Product Range:M22 Series; Contact Termination Type:Through Hole; No. of Rows:1Rows; Contact Plating:Gold Plated Contacts; Contact Material:Phosphor Bronze; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); Approval Category:UL 94V-0; Colour:Black; Contact Resistance:20mohm; Current Rating:2A; Current per Contact Max:2A; Flammability Rating:UL94V-0; Insulation Resistance:10000Mohm; Material:Glass Filled Polyester; No. of Mating Cycles:50; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-40°C; Voltage Rating VAC:250V; Working Voltage:250V