Fastron XHBCC-102J-01
Choke Wirewound 1mH 5% 20KHz 70Q-Factor Ferrite 485mA 2.7Ohm DCR AXL T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Fastron XHBCC-102J-01 herunter.
IHS
Datasheet1 SeiteVor 3 Jahren
Master Electronics
Burklin Elektronik
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1,309
Authorized Distributors
4
Inductance
1 mH
1 mH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.7 Ω
2.7 Ω
Q Factor
70
Test Frequency
20 kHz
20 kHz
Lieferkette
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Fastron XHBCC-102J-01, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Leaded Inductor - Fixed Choke Coil
Fastron
General Purpose Inductor, 1000uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core
20KHz 750KHz 595mA 485mA(DC) 70 1mH 2.7¦¸ ¡À5% 16mm