Fastron XHBCC-101K-02
Choke Wirewound 100uH 10% 20KHz 30Q-Factor Ferrite 1.62A 240mOhm DCR AXL Ammo
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Fastron XHBCC-101K-02 herunter.
IHS
Datasheet1 SeiteVor 3 Jahren
Master Electronics
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1,200
Authorized Distributors
5
Inductance
100 µH
100 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
240 mΩ
240 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
20 kHz
20 kHz
Lieferkette
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Introduction Date2008-10-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Fastron XHBCC-101K-02, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Leaded Inductor - Fixed Choke Coil
Fastron
General Purpose Inductor, 100uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core