Fairchild Semiconductor FQB22P10
Power Field-Effect Transistor, 22A I(D), 100V, 0.125ohm, 1-Element, P-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor...
Datenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Fairchild Semiconductor FQB22P10 herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 23 Jahren
iiiC
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
30,168
Authorized Distributors
0
Mount
Surface Mount
Case/Package
D2PAK
Drain to Source Voltage (Vdss)
-100 V
Continuous Drain Current (ID)
22 A
22 A
Rds On Max
125 mΩ
Collector Emitter Breakdown Voltage
Max Collector Current
Transition Frequency
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date1999-12-08
Beschreibungen
Power Field-Effect Transistor, 22A I(D), 100V, 0.125ohm, 1-Element, P-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-263AB
100V P-Channel MOSFET