EPCOS B59883C0120A070
Radial 2 THROUGH HOLE MOUNT PTC THERMISTOR (Type) PTC Resettable Fuse 265V 35mA 25% 120Ohm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für EPCOS B59883C0120A070 herunter.
Burklin Elektronik
Datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
Ciiva
Newark
DigiKey
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+8.79%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-03-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
Radial 2 Through Hole PTC THERMISTOR (Type) PTC Resettable Fuse 160V 35mA 25% 150Ohm
Thermistor PTC 150 Ohm 25% 2-Pin Radial Bulk
Thermistor PTC 150 Ohm 25% 2-Pin Radial Ammo Pack
Radial 2 Through Hole PTC THERMISTOR (Type) PTC Resettable Fuse 265V 30mA 25% 70Ohm
Thermistor PTC 180 Ohm 20% 2-Pin Radial Bulk
Ptc Thermistor, 150 Ohm, 265V Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B59890C0120A051
Beschreibungen
Beschreibungen von EPCOS B59883C0120A070, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
PTC Thermistors for Overcurrent Protection, Max. operating voltage=265V, Rated resistance=120Ω
Thermistor PTC 120 Ohm 25% 2-Pin Radial Strip
Ptc Thermistor, 120R, Tht; Zero Power Resistance At 25°C:120Ohm; Thermistor Mounting:Through Hole; Product Range:C883; Operating Voltage Max:265V; Applications:Over Current Protection, Short Circuit Protection; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B59883C0120A070