EPCOS B32529C1223K000
Cap Film 0.022uF 100V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für EPCOS B32529C1223K000 herunter.
Burklin Elektronik
Datasheet44 SeitenVor 5 Jahren
Newark
Ciiva
Mouser
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-22.72%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
43,055
Authorized Distributors
3
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
6.5024 mm
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupR82EC2220DQ50K
Film Capacitor, 0.022 uF, 63 V, 100 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Yageo GroupR82EC2220AA50K
Cap Film 0.022uF 100VDC/63VAC PET 10% 7.2 X 2.5 X 6.5mm RDL 5mm Loose in Box
Yageo GroupRSBEC2220Z300K
Cap Film 0.022uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.022uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.022uF 63V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.022uF 63V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von EPCOS B32529C1223K000, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.022uF, 100V DC, 2.5mm(W) x 6.5mm(H) x 7.3mm(L)
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, B32529 Series, 0.022 F, 10%, Pet (Polyester), 100 V Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32529C1223K000
FILM CAP MKT BOX 0.022 F 10% 100VDC LS 5MM
Radial Film Capacitor 10% 22nF 63V
CAP FILM 0.022UF 10% 100VDC RAD
22nF ¡À10% , 5mm 100V 63V 7.3mm*2.5mm*6.5mm
Capacitor Capacitance tolerance: ±10% Dielectric: Metallised Polyester Foil IEC-climate category: 55/125/56 Pitch: 5 mm Capacitance: 22 nF Rated voltage: 100 VDC / 63 VAC ø d: 0.5 mm