Eaton JGE3150FAG
Molded Case Circuit Breakers 3 Pole 150A Thermal Magnetic Jg Frame G Series
Datenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Eaton JGE3150FAG herunter.
element14 APAC
Datasheet445 SeitenVor 11 Jahren
Datasheet63 SeitenVor 12 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
Verwandte Teile
Eaton / Cutler HammerHMCP150T4C
Molded Case Circuit Breaker, HMCP Series, 150A, 3 Pole, 600V AC, 65kA at 600V AC
Square DHDL36125
Molded Case Circuit Breaker, POWERPACT H Series, 125A, 3 Pole, 600V AC, 25kA at 240V AC
Square DHDL36150
Molded Case Circuit Breaker, POWERPACT H Series, 150A, 3 Pole, 600V AC, 25kA at 240V AC
Carling TechnologiesEA3-X0-02-564-12A-BB
Circuit Breakers
Beschreibungen
Beschreibungen von Eaton JGE3150FAG, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Eaton Cutler-Hammer (JGE3150FAG) Series G Circuit Breaker: JG-Frame, 3 Pole, 150 Amp, 25kA @ 415 & 480V Fixed Thermal, Adj Magnetic
Eaton Series G molded case circuit breaker, JG-frame, JG, Fixed thermal, adjustable magnetic trip, Three-pole, 150 A, 600 Vac, 65 kAIC at 240 Vac, 25 kAIC at 480 Vac, 18 kAIC at 600 Vac, Line and load, Metric, 50/60 Hz, 80% rated
Circuit Breaker, 3 Pole, 150A; Product Range:G Series; Current Rating:150A; No. Of Poles:3 Pole; Voltage Rating Vdc:250V; Voltage Rating Vac:600V; Circuit Breaker Mounting:Din Rail, Panel Rohs Compliant: No |Eaton Cutler Hammer JGE3150FAG