Eaton DRA74-820-R
Inductor Power Shielded Drum Core 81.45uH/82uH 20% 100KHz 879mA 440mOhm DCR Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Eaton DRA74-820-R herunter.
Master Electronics
Datasheet12 SeitenVor 9 Jahren
Datasheet12 SeitenVor 11 Jahren
Sager Electronics
IHS
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-23.36%
Lieferkette
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 20% 100KHz Ferrite 0.94A 0.32Ohm DCR 2929 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 20% 100KHz 0.9A 0.341Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 20% 100KHz Ferrite 1A 0.295Ohm DCR 4040 T/R
Wurth Elektronik744787820
WE-PD2SR Shielded Power Inductor
Ind Power Shielded Bobbin Core 82uH 15% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 790mA T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 20% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 700mA 280mOhm DCR T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Eaton DRA74-820-R, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
DRA74 Series 81.45 uH ±20 % Tol. 0.879 A Shielded Surface Mount Power Inductor
INDUCTOR, 82UH, 0.879A, SHIELDED; Inductance: 82µH; RMS Current (Irms): 879mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.034A; Product Range: -; Power Inductor Case: 7.6mm x 7.6mm x 4.35mm; DC Resistance Ma
INDUCTOR, SHIELDED, 82UH, 0.879A; Product Range:COILTRONICS - DRA74 Series SMD Shielded Inductors; Inductance:82µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.367ohm; DC Current Rating:879mA; Inductor Case Style:SMD; Core Material:(Not Available); SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)