Diodes Inc. SMAJ6.5A-13-F
SMAJ Series 400 W 6.5 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Diodes Inc. SMAJ6.5A-13-F herunter.
IHS
Datasheet6 SeitenVor 4 Jahren
Components Direct
Future Electronics
3-Monats-Trend:
-2.68%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
7.6 V
7.6 V
7.6 V
Clamping Voltage
11.2 V
11.2 V
11.2 V
Peak Pulse Power
400 W
400 W
400 W
Peak Pulse Current
35.7 A
35.7 A
35.7 A
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-07-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
BournsSMAJ6.0A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 6.67V 41A 400W -55C~150C TJ
BournsSMAJ6.5A
TVS Diode, SMAJ, Unidirectional, 6.5 V, 12.3 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
Diodes Inc.SMAJ8.0A-13-F
Tvs Diode, 400W, 8V, Unidir, Sma Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMAJ8.0A-13-F
Diodes Inc.SMAJ70A-13-F
SMAJ Series 70 V 400 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
400 W 7.5 V Uni-Directional Surface Mount Transient Voltage Suppressor Diode
LittelfuseSMAJ7.0A
SMAJ Series 400 W 8.6 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
Beschreibungen
Beschreibungen von Diodes Inc. SMAJ6.5A-13-F, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Tvs Diode, 400W, 6.5V, Unidir, Sma Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMAJ6.5A-13-F
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=6.5V VBR(min)=7.22V VC=11.2V@IPP=35.7A SMA
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 6.5V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
Diode TVS Single Uni-Dir 6.5V 400W 2-Pin SMA T/R
DiodesZetex TVS, 11.2V, , DO-214AC (SMA), 7.22V
400W Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 500µA, 6.5V
Diodes Inc SCT
TVS DIODE, 400W, 6.5V, UNIDIR, SMA;
400W 6.5V Transient Voltage Suppr. SMA