Diodes Inc. DMTH4005SK3Q-13
MOSFET N-CH 40V 95A TO252 / N-Channel 40 V 95A (Tc) 2.1W (Ta), 100W (Tc) Surface Mount TO-252-3
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Diodes Inc. DMTH4005SK3Q-13 herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 3 Jahren
Newark
3-Monats-Trend:
-0.15%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
TO-252-5
TO-252-3
Drain to Source Voltage (Vdss)
40 V
40 V
Continuous Drain Current (ID)
95 A
90 A
Threshold Voltage
Rds On Max
4.5 mΩ
5.2 mΩ
Gate to Source Voltage (Vgs)
Power Dissipation
100 W
Input Capacitance
3.062 nF
3.25 nF
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2016-08-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Diodes Inc.DMTH3004LK3Q-13
107W(Ta) 20V,16V 3V@ 250¦ÌA 44nC@ 10 V 1N 30V 4m¦¸@ 20A,10V 21A,75A 2.37nF@15V TO-252-3
Diodes Inc.DMTH4004LK3Q-13
Trans MOSFET N-CH 40V 100A Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Diodes Inc.DMTH4004LK3-13
40V 100A 3mΩ@10V,50A 180W 3V@250uA N Channel TO-252-2(DPAK) MOSFETs ROHS
Trans MOSFET N/P-CH 40V 9A/6.5A 5-Pin(4+Tab) DPAK T/R
BoostPak (N-Channel PowerTrench® MOSFET + Diode) 100V, 15.3A, 75 mΩ
Beschreibungen
Beschreibungen von Diodes Inc. DMTH4005SK3Q-13, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Mosfet, N-Ch, 40V, 95A, To-252 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. DMTH4005SK3Q-13
Power MOSFET, N Channel, 40 V, 95 A, 0.0036 ohm, TO-252 (DPAK), Surface Mount
Trans MOSFET N-CH 40V 95A Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Power Field-Effect Transistor, 95A I(D), 40V, 0.0045ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252