Diodes Inc. 1.5KE20CA-T
1.5KE20 Series 1500 W 19 V Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-201
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Diodes Inc. 1.5KE20CA-T herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 9 Jahren
Newark
Diodes Inc SCT
DigiKey
Mouser
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
30,074
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
20 V
20 V
20 V
Clamping Voltage
27.7 V
27.7 V
27.7 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
54 A
54.9 A
54.9 A
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1994-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-05-10
LTD Date2022-11-10
Verwandte Teile
LittelfuseTPSMC20CA
TPSMC Series - Surface Mount, 1500W TVS Diode-AEC-Q101 Qualified, 17.1V, 27.7V, DO-214AB, RoHS
Diode TVS Single Bi-Dir 17.1V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
BournsSMCJ15CA
61.5A 1.5kW 24.4V 16.7V Bidirectional 15V DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
BournsSMCJ16CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 16V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
BournsSMCJ17CA
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMC / 27.6V Clamp 54.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
onsemi1V5KE20CA
Diode TVS Single Bi-Dir 17.1V 1.5KW 2-Pin DO-201AE T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Diodes Inc. 1.5KE20CA-T, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Tvs Diode, Bidir, 17.1V, Do-201 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. 1.5KE20CA-T
TVS DIODE, BIDIR, 17.1V, DO-201; Available until stocks are exhausted
Diode TVS Single Bi-Dir 17.1V 1.5KW 2-Pin DO-201 T/R
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 17.1V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC DO201
1500W Transient Voltage Suppressor, 5µA, 17.1V