Cornell Dubilier SLPX472M035C1P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 35V 4700muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier SLPX472M035C1P3 herunter.
Master Electronics
Datasheet9 SeitenVor 4 Jahren
New Yorker Electronics
Sager Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-30.40%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
7,438
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 mF
4.7 mF
4.7 mF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
113 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.43 A
2.43 A
2.43 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2008-04-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Cornell DubilierSLP472M035C1P3
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 4700UF, TOL20%, SNAP IN, 35V, 25X25
KYOCERA AVXLLS1V472MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 35V 4700muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LX472M025H012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 25V 4700muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
KYOCERA AVXLGU1V472MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 35V 4700muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LX472M035J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 35V 4700muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicECO-S1EA472AA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
Beschreibungen
SLPX Series 35 V 4700 uF ±20% 25 x 25 mm Snap In Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 35V 20% 85C
Capacitor;Aluminum Electrolytic;Cap 4700uF;Tol20%;Snap In;Vol-Rtg 35V;25X25 | Cornell-Dubilier SLPX472M035C1P3
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor 4700Uf, 35V, 20%, Snap-In; Capacitance:4700Μf; Voltage(Dc):35V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier SLPX472M035C1P3