Cornell Dubilier SK010M100ST
Cap Aluminum Lytic 1uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 106.16 Ohm 21mA 2000h 85C Standard
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier SK010M100ST herunter.
Electro Sonic
Datasheet8 SeitenVor 4 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 5 Jahren
Master Electronics
Newark
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.10%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
57,416
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Mount
PCB, Radial, Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
106.16 Ω
132.629 Ω
132.629 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
21 mA
25 mA
25 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
NichiconUVP2A010MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 100V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConESMG101ELL1R0ME11D
Cap Aluminum Lytic 1uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 21mA 2000h 85°C Bulk
KYOCERA AVXUVR2A010MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 100V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Cornell DubilierSEK010M100ST
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SEK 100V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA2AM010
Cap Aluminum 1uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 2mm 20mA 2000 hr 85°C Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Cornell Dubilier SK010M100ST, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SK 100V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
85 ºC Radial Leaded Aluminum Electrolytic Capacitors 1µF 100V