Cornell Dubilier SEK102M016ST
Cap Aluminum Lytic 1000uF 16V 20% (10 X 21mm) Radial 5mm 0.24 Ohm 700mA 2000h 105C
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier SEK102M016ST herunter.
IHS
Datasheet8 SeitenVor 4 Jahren
Sager Electronics
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Cornell DubilierSK102M016ST
Cap Aluminum Lytic 1000uF 16V 20% (10 X 21mm) Radial 5mm 0.21 Ohm 790mA 2000h 85C Standard
PanasonicECA1CM102
Cap Aluminum 1000uF 16V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 680mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA1CHG102
Capacitor Aluminum Electrolytic 1000uF 16 Volt 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 560mA 2000h 105C Bulk
PanasonicECA-1CM102B
Cap Aluminum 1000uF 16V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 680mA 2000h 85°C Ammo Pack
KYOCERA AVXUVR1C102MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 16V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUVR1C102MPD
Capacitor Aluminum Electrolytic 1000uF 16 Volt 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 790mA 2000h 85C Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Cornell Dubilier SEK102M016ST, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Capacitor, Aluminum Electrolytic,1000 uF,20%,16 VDC, Radial,10x21mm, ESR 0.24 Ohms | Cornell-Dubilier SEK102M016ST
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF,
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 16V
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier SEK102M016ST