Cornell Dubilier LPX331M250A5P3
Cap Aluminum 330uF 250V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.603 Ohm 1700mA 85°C
NRND
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier LPX331M250A5P3 herunter.
Electro Sonic
Datasheet4 SeitenVor 4 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 16 Jahren
Datasheet4 SeitenVor 5 Jahren
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.20%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-06-07
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
Verwandte Teile
Cornell Dubilier381LX331M200J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 200V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell DubilierSLP331M200C1P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 200V 20% 105C
Cornell DubilierSLP331M200A3P3
SLP Series 330 uF 200 V ±20 % Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECO-S2EP331BA
Cap Aluminum 330uF 250V 20% (22 X 35mm) 10mm 0.553 Ohm 1750mA 3000 hr 85°C Bulk
PanasonicEET-ED2E331BA
Cap Aluminum 330uF 250V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.452 Ohm 1640mA 3000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMH251VNN331MQ30T
Cap Aluminum Lytic 330uF 250V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 0.502 Ohm 1200mA 2000h 105°C
Beschreibungen
Beschreibungen von Cornell Dubilier LPX331M250A5P3, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Capacitor, Al Electrolytic;330uF;Snap-in;Radial;+/-20%;Case A5;250WVDC;0.866In.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
85 ºC Radial Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitors 330µF 250V
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:330µF; Voltage Rating:250V; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Package/Case:A5; Lead Spacing:10mm; Termination Type:Snap-In ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 250V, 330UF; Application:General Purpose; Capacitance:330µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Series:LPX; Voltage, Rating:250V; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Effective Series Resistance:0.603ohm; Case Style:A5; External Length / Height:35mm; Body Diameter:22mm; Lead Spacing:10mm; Termination Type:Snap-In; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C