Cornell Dubilier FCN1206A222J-H2
Film Capacitor, Polyethylene Naphthalate, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0022uF, Surface Mount, 1206
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier FCN1206A222J-H2 herunter.
New Yorker Electronics
Datasheet9 SeitenVor 3 Jahren
Newark
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
Mount
Surface Mount
PCB, Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
Solder
SMD/SMT
Height - Seated (Max)
1.2954 mm
1.2954 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2001-11-06
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-09-30
Verwandte Teile
PanasonicECW-U1222JX5
1206 (3216Metric) FILM CAPACITOR ECW-U(X) 100V 2200pF ±5% 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Cornell DubilierFCP0805H222J-J1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0022uF, Surface Mount, 0805
PanasonicECH-U1H222JB5
PanasonicECW-U4222V17
1913 (4833Metric) FILM CAPACITOR ECW-UC(V17) 400V 2200pF ±5% 0.189Lx0.130W 4.80mmx3.30mm
EPCOS B32671L1222J CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM, 2200PF, 600VAC, 5%, RADIAL
Cornell DubilierFCP0805H222G-J1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.0022uF, Surface Mount, 0805
Beschreibungen
SMT-FILM CHIP, 0.0022 Cap, 100V | Cornell-Dubilier FCN1206A222J-H2
Cap Film 0.0022uF 100V PEN 5% (3.2 X 1.6 X 1.1mm) SMD T/R
Capacitor Pen Film, 2200Pf, 50V, 10%, 1206, Full Reel; Dielectric Type:Metallized Pen Stacked; Capacitor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Capacitance:2200Pf; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage(Ac):-; Voltage(Dc):50V Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier FCN1206A222J-H2