Cornell Dubilier CGR962U040V3L
CGR Series 40 V 9600 uF 51 x 92 mm 105°C Aluminum Electrolytic Capacitor
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier CGR962U040V3L herunter.
Sager Electronics
Farnell
3-Monats-Trend:
+0.00%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.55
Introduction Date2002-06-07
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Cornell DubilierCGR103U050V4C
Radial Can - Screw Terminals ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR CGR 50V 10000muF -10% +75% 2.000Dia 50.80mm
Cornell DubilierCGS962U050V4C
Cap Aluminum 9600uF 50V -10% to 75% (50.8 X 104.775mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.018 Ohm 10300mA 85°C
Cornell DubilierCGR103U030R4L
CGR Series 30 V 10000 uF 35x117mm Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor
Beschreibungen
Beschreibungen von Cornell Dubilier CGR962U040V3L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Screw Terminal 9600uF 40V-10+75% | Cornell-Dubilier CGR962U040V3L
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 40V, 75% +Tol, 10% -Tol, 9600uF, Chassis Mount
105 ºC High Temp Screw Terminal Aluminum Electrolytic
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 9600UF, 40V, +75, -10%, SCREW; Capacitance: 9600 F; Voltage Rating: 40V; Product Range: CGR Series; Capacitance Tolerance: +75%, -10%; Capacitor Terminals: Screw; Diameter: 50.8mm; Lead Spacing: 22.2mm
Aluminum Electrolytic Capacitor 9600Uf, 40V, +75, -10%, Screw; Rango De Producto:Serie Cgr; Capacidad:9600Μf; Tolerancia, Capacitancia:+75%, -10%; Tensión Nominal:40V; Diámetro:50.8Mm; Resistencia Esr:0.009Ohm; Altura:92Mm |Cornell Dubilier CGR962U040V3L