Cornell Dubilier 381LX471M200K012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 200V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier 381LX471M200K012 herunter.
New Yorker Electronics
Newark
Farnell
3-Monats-Trend:
-2.45%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
14,226
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
353 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.4 A
1.5 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicECO-S2EB471DA
Cap Aluminum 470uF 250V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1400mA 3000h 105°C Bulk
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, SNAP IN 250VOLTS, 470UF, SMALL FORM FACTOR
MXG Series 250 V 470 uF 105 °C Ø 30 x 25 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
PanasonicECOS2EB471BA
Cap Aluminum 470uF 250V 20% (22 X 50mm) Aluminum Cylindrical Can 10mm 0.353 Ohm 1400mA 3000 hr 105°C Bulk
PanasonicECO-S2DB471BA
Cap Aluminum 470uF 200V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.423 Ohm 1400mA 3000h 105°C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 250V 470muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20% (30 X 25mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1400mA 3000h 105C
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 470uF 200V 20% | Cornell-Dubilier 381LX471M200K012
470 F 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs 1
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF,; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF, 200V; Capacitance: 470µF; Voltage(DC): 200V; Voltage(AC): -; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Snap-In; Lifetime @ Temperature:
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 200V; Rango De Producto:Serie 381Lx; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:200V; Diámetro:30Mm; Resistencia Esr:0.353Ohm; Altura:25Mm; Espaciado De Cable:10Mm |Cornell Dubilier 381LX471M200K012