Cornell Dubilier 381LX123M063A052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 63V 12000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier 381LX123M063A052 herunter.
IHS
Datasheet13 SeitenVor 12 Jahren
Sager Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.80%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
17,623
Authorized Distributors
2
Capacitance
12 mF
12 mF
12 mF
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 mΩ
34 mΩ
34 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
Ripple Current
4.4 A
7.99 A
7.99 A
Height - Seated (Max)
51.9938 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Cornell Dubilier380LX123M050K452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 50V 12000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLPX123M063E9P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 63V 12000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell Dubilier380LX123M063A052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 63V 12000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
PanasonicECO-S1HA123EA
Cap Aluminum 12000uF 50V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.028 Ohm 4500mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECE-T1KP123FA
Cap Aluminum 12000uF 80V 20% (40 X 63mm) Snap-In 0.028 Ohm 7290mA 3000h 85°C Bulk
NichiconLGU1H123MELC
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 50V 12000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 12000uF 63V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.03 Ohm 4400mA 3000h 105C
Capacitor, Al Electrolytic, 12000 uF, 63 WVDC, 79 VDC, +/- 20%, A05, 3CV uA
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 12000uF 63V 20%
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 12000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:12000µF; Voltage Rating:63VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Termination Type:Snap-In; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C ;RoHS Compliant: Yes