Cornell Dubilier 381LX103M063A052
Cap Aluminum 10000uF 63V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.033 Ohm 4400mA 3000h 105°C
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier 381LX103M063A052 herunter.
IHS
Datasheet13 SeitenVor 12 Jahren
Farnell
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-100%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1,583
Authorized Distributors
1
Capacitance
10 mF
10 mF
10 mF
Mount
Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
33 mΩ
25 mΩ
25 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
4.4 A
4.4 A
4.4 A
Height - Seated (Max)
51.9938 mm
51.9938 mm
51.9938 mm
Verwandte Teile
PanasonicECOS1JA103EA
Cap Aluminum 10000uF 63V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.033 Ohm 4400mA 3000h 105C Bulk
PanasonicECE-T1KA103FA
Cap Aluminum 10000uF 80V 20% (40 X 63mm) Snap-In 0.033 Ohm 4730mA 3000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier380LX103M080A052
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum, 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF
Cornell Dubilier380LX103M050J052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 50V 10000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicECOS1HA103DA
Cap Aluminum 10000uF 50V 20% (30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.033 Ohm 4000mA 3000h 105°C Bulk
Cornell DubilierSLP103M063H9P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 63V 20% 105C
Beschreibungen
Capacitor, Al Electrolytic, 10000 uF, 63 WVDC, 79 VDC, +/- 20%, A05, 3CV uA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:10000µF; Voltage Rating:63V; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Package/Case:A05; Lead Spacing:10mm; Termination Type:Snap-In ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR ALUM ELEC 10000UF 63V SNAP-IN; Capacitance:10000µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:63V; ESR:0.033ohm; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:50mm; Diameter:35mm; Capacitor Mounting:Through Hole