Cornell Dubilier 381LX101M400J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 400V 100muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier 381LX101M400J012 herunter.
Master Electronics
Datasheet11 SeitenVor 3 Jahren
New Yorker Electronics
Sager Electronics
Electro Sonic
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-5.25%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
6,784
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.658 Ω
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
700 mA
700 mA
700 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2001-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 450V 100muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 400V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
KYOCERA AVXLGUW6101MELZ
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 420V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
NichiconLGUW6101MELY
United Chemi-ConEKMS421VSN101MP25S
Cap Aluminum Lytic 100uF 420V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 700mA 3000h 105C
Beschreibungen
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 100uF 400V 20% | Cornell-Dubilier 381LX101M400J012
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100Uf, 400V; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):400V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:10Mm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LX101M400J012