Cornell Dubilier 381LQ121M450H032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 450V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier 381LQ121M450H032 herunter.
Master Electronics
Datasheet11 SeitenVor 4 Jahren
Datasheet11 SeitenVor 6 Jahren
New Yorker Electronics
element14 APAC
Newark
Sager Electronics
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
16,604
Authorized Distributors
4
Capacitance
120 µF
120 µF
120 µF
Mount
PCB, Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.659 Ω
2.763 Ω
2.763 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
700 mA
720 mA
720 mA
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
35.0012 mm
35.0012 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicEET-HC2S121CA
Cap Aluminum 120uF 420V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 1.52 Ohm 740mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEPAG401ELL121ML35S
Cap Aluminum 120uF 400V 20% (16 X 35mm) Radial 7.5mm 670mA 2000h 105°C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LKX 400V 120muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
Cornell Dubilier380LQ121M450H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LQ 450V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
KYOCERA AVXUPZ2G121MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPZ 400V 120muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEKMQ451VSN121MP35S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KMQ 450V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Beschreibungen
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 120uF 450V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 1.659 Ohm 700mA 2000h 105C
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 120UF, 4
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 450V 120uF 22X35
Aluminum Electrolytic Capacitor 120Uf, 450V, 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 381L; Capacidad:120Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:450V; Diámetro:22Mm; Resistencia Esr:1.52Ohm; Altura:35Mm; Núm. De Contactos:2 |Cornell Dubilier 381LQ121M450H032