Cornell Dubilier 380LX820M400H012
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 82uF 400V 20% | Cornell-Dubilier 380LX820M400H012
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier 380LX820M400H012 herunter.
Master Electronics
Datasheet12 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet12 SeitenVor 6 Jahren
New Yorker Electronics
Newark
Electro Sonic
Sager Electronics
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
2,402
Authorized Distributors
4
Capacitance
82 µF
82 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.44 Ω
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
700 mA
840 mA
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
24.9936 mm
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Cornell Dubilier381LR820M400H012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 400V 82muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
PanasonicEET-ED2G820BA
Cap Aluminum 82uF 400V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1.617 Ohm 800mA 3000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier381LR820M450H022
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 82uF 450V 20% | Cornell-Dubilier 381LR820M450H022
PanasonicEETED2W820BA
Cap Aluminum 82uF 450V 20% (22 X 30mm) 10mm 1.617 Ohm 800mA 3000 hr 105°C Bulk
KYOCERA AVXLGU2W820MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 450V 82muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicECOS2GA820CA
Cap Aluminum 82uF 400V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 1.617 Ohm 640mA 3000h 105°C Bulk
Beschreibungen
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
380LX / 382LX 85 °C High Capacitance, Snap-In Aluminum 82µF 400V
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP TH
Aluminum Electrolytic Capacitor, 82Uf, 400V; Capacitance:82Μf; Voltage(Dc):400V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Diameter:22Mmrohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 380LX820M400H012