Cornell Dubilier 380LX271M200H012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 200V 270muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier 380LX271M200H012 herunter.
New Yorker Electronics
Newark
Electro Sonic
Sager Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Stock
8,750
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 µF
270 µF
270 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
730 mΩ
737 mΩ
737 mΩ
Ripple Current
1.4 A
1.37 A
1.37 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicEET-ED2E271CA
Cap Aluminum 270uF 250V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 0.553 Ohm 1420mA 3000h 105°C Bulk
Cornell DubilierSLPX271M200A1P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 200V 270muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell DubilierSLP271M200A1P3
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 270uF; Tol20%; Snap In; Vol-Rtg 200V; 22X25
Cornell Dubilier381LR271M250H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 250V 270muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
NichiconLGU2E271MELA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
NichiconLLS2E271MELZ
Beschreibungen
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 270uF 200V 20% | Cornell-Dubilier 380LX271M200H012
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 270uF 200V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 0.73 Ohm 1400mA 3000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor, 270Uf, 200V; Capacitance:270Μf; Voltage(Dc):200V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Height:25Mmrohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 380LX271M200H012