Cornell Dubilier 380LX103M050A022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 50V 10000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier 380LX103M050A022 herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 3 Jahren
Electro Sonic
Sager Electronics
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+2.50%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
6,835
Authorized Distributors
1
Capacitance
10 mF
10 mF
10 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
5 A
5.02 A
5.02 A
Height - Seated (Max)
32.004 mm
32.004 mm
32.004 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Cornell DubilierSLPX103M063H7P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 63V 10000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell DubilierSLPX103M063E9P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 63V 10000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLP103M063H4P3
Cap Aluminum Lytic 10000uF 63V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.04 Ohm 4890mA 3000h 105C
PanasonicECO-S1JP103EA
Cap Aluminum 10000uF 63V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 0.041 Ohm 6520mA 3000h 85°C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USC 50V 10000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
PanasonicECOS1VA103EA
Cap Aluminum 10000uF 35V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.041 Ohm 3200mA 3000h 105°C Bulk
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 10000uF 50V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.04 Ohm 5000mA 3000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 50V 20%
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Through Hole Mount
10mF 50V ¡À20% 10mm 40m¦¸@ 120Hz 3000h@ 85¡ãC 5A@ 120Hz,5.7A@ 20kHz ,D35xL32mm , 30mm*32mm
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:10000µF; Voltage Rating:50VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Termination Type:Snap-In; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C ;RoHS Compliant: Yes