Cornell Dubilier 380LX103M035A012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 35V 10000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier 380LX103M035A012 herunter.
Master Electronics
Datasheet12 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet12 SeitenVor 6 Jahren
Datasheet12 SeitenVor 6 Jahren
Sager Electronics
New Yorker Electronics
element14 APAC
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+3.33%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
23,043
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 mF
10 mF
10 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 mΩ
41.45 mΩ
41.45 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
4.4 A
3.02 A
3.02 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Cornell DubilierSLPX103M025A5P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 25V 10000muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell DubilierSLPX103M025E1P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 25V 10000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLPX103M035E3P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 35V 10000muF 卤20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicECOS1EP103BA
Cap Aluminum 10000uF 25V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.058 Ohm 3780mA 3000h 85°C Bulk
PanasonicECOS1VA103EA
Cap Aluminum 10000uF 35V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.041 Ohm 3200mA 3000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Through Hole Mount
Beschreibungen
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 10KuF 35V | Cornell-Dubilier 380LX103M035A012
380LX Series 35 V 10000 uF 3 kHrs +85°C Snap In Aluminum Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 10000uF 35V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 0.05 Ohm 4.4A 3000h 85C
CAP, 10000µF, 35V, ALU ELEC, SNAP-IN; Capacitance: 10000µF; Voltage Rating: 35V; Product Range: 380LX Series; Lifetime @ Temperature: 3000 hours @ 85°C; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capa; Available until stocks are exhausted
Aluminum Electrolytic Capacitor 10000Uf 35V 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 380Lx; Capacidad:10000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:35V; Diámetro:35Mm; Resistencia Esr:0.05Ohm; Altura:25Mm; Núm. De Contactos:2 |Cornell Dubilier 380LX103M035A012