Cornell Dubilier 380LX102M100H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 100V 1000muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier 380LX102M100H022 herunter.
New Yorker Electronics
Farnell
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.88%
Stock
19,767
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
220 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
2 A
2.02 A
2.02 A
Height - Seated (Max)
32.004 mm
29.9974 mm
29.9974 mm
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Cornell DubilierSLPX102M100A3P3
SLPX Series 100V 1000 uF ±20 % Snap In Aluminum Electrolytic Capacitor
NichiconLGU2A102MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 100V 1000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
KYOCERA AVXLGU2A102MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 100V 1000muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell DubilierSLP102M100C1P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 100V 20% 105C
Cornell DubilierSLP102M100A3P3
PanasonicECO-S1KA102BA
Cap Aluminum 1000uF 80V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.182 Ohm 1300mA 3000h 105°C Bulk
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 1000uF 100V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.22 Ohm 2000mA 3000h 85C
380LX Series 1000 uF 100 V ±20 % Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
CAPACITOR, AL ELECTROLYTIC, 1000, 100 VDC, 125 VDC, +/- 20%, H02, RADIAL SNAP-IN
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF 1; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF 100V 20%, SNAP-IN; Capacitance: 1000µF; Voltage Rating: 100V; Product Range: 380LX Series; Lifetime @ Temperature: 3000 hours @ 85°C; Capacitan
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 100V1000uF (22X30)
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000Uf 100V 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 380Lx; Capacidad:1000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:100V; Diámetro:22Mm; Resistencia Esr:0.22Ohm; Altura:30Mm; Núm. De Contactos:2 |Cornell Dubilier 380LX102M100H022